Bezpieczeństwo poprzez edukację to jeden z filarów filozofii działania Subaru w Polsce, dlatego każdy klient Subaru Import Polska, który kupi w salonie nowy samochód marki Subaru z systemem Eyesight ma możliwość odbycia w naszej akademii bezpłatnego szkolenia. Można je zrealizować do roku od zakupu samochodu.

EyeSight to system wspomagający kierowcę, który zachowuje się jak cyfrowa „druga para oczu”. Za pomocą kamer umieszczonych przy wstecznym lusterku wewnątrz samochodu, system obserwuje drogę i na podstawie trójwymiarowego obrazu (z kamery stereoskopowej) wykrywa obiekty na drodze, które mogą być potencjalnie niebezpieczne.

GRUPOWY TRENING BEZPIECZNEJ JAZDY DLA UŻYTKOWNIKÓW SAMOCHODÓW SUBARU Z SYSTEMEM EYESIGHT

Program szkolenia w dużej mierze bazuje na ćwiczeniach doskonalących technikę bezpiecznej jazdy i obejmuje takie elementy jak:

• właściwe przygotowanie do prowadzenia pojazdu,
  • techniki skrętu oraz właściwa praca rąk na kierownicy,
  • prawidłowy tor jazdy oraz obserwacja drogi i otoczenia,
  • blok ćwiczeń z systemem EyeSight (hamowanie przed przeszkodą, użycie Adaptive Cruise Control, jazda w kolumnie)
  • nauka hamowania awaryjnego z jednoczesną próbą ominięcia przeszkody,
  • ćwiczenia na płytach poślizgowych,
  • efektywne wykorzystanie systemów aktywnego bezpieczeństwa (ABS, BAS, ESP…).

Szkolenie jest prowadzone w małych grupach, co umożliwia optymalny kontakt z certyfikowanymi instruktorami, dzięki czemu nauka jest nie tylko komfortowa, ale przede wszystkim efektywna. Wyszkolony kierowca to bezpieczny kierowca i na tym najbardziej nam zależy!

Co zyskasz dzięki takiemu szkoleniu?

• zdobędziesz unikalną możliwość przetestowania możliwości swojego Subaru w bezpiecznych warunkach obiektu szkoleniowego,
  • nauczysz się sprawniej i efektywniej prowadzić samochód,
  • zwiększysz swoją świadomość w sytuacjach krytycznych,
  • nauczysz się, jak uniknąć wypadku lub zminimalizować ryzyko jego wystąpienia na drodze w trakcie codziennej jazdy samochodem,
  • nauczysz się, jak lepiej zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich,
  • podniesiesz swoje obecnie posiadane umiejętności.