▷ O naszej akademii bezpiecznej jazdy - Szkoła Jazdy Subaru

O nas

Motoryzacja od zawsze była naszą wielką pasją, a jej konsekwencją było zainteresowania techniką prowadzenia samochodu. Niemniej jednak potrzebowaliśmy czasu, aby zgłębić fachową wiedzę oraz pokonania milionów kilometrów, by zdobyć doświadczenie. Posiadając fundament w postaci rzetelnych kwalifikacji postanowiliśmy dzielić się z kierowcami naszą wiedzą.

Początki...

Pełni obaw w 1995 roku postanowiliśmy założyć Szkołę Doskonalenia Techniki Jazdy (SDTJ), będącą wspólną inicjatywą Agencji Motoryzacyjnej Auto Art i Automobilklubu Krakowskiego. Pierwotnie prowadzimy działalność szkoleniową dedykowaną samochodom osobowym, która z czasem zostaje rozszerzona o samochody dostawcze i ciężarowe. Z uwagi na fakt, że nasze kursy są na polskim rynku nowością z naszych szkoleń korzystają przede wszystkim zagraniczne firmy i instytucje, dla których podnoszenie kwalifikacji pracowników w zakresie doskonalenia techniki jazdy jest normą. Współpraca z takimi firmami jak BP Poland, Procter & Gamble czy Interimpex jest dla nas bodźcem do dalszego rozwoju.

Od amatora, aż po mistrza

W 2000 roku w wyniku wspólnej inicjatywy Prezesa Subaru Import Polska Witolda Rogalskiego oraz prowadzącego od lat szkolenia z techniki jazdy Wacława Kosteckiego powstaje Szkoła Jazdy Subaru. Istotny wkład w opracowanie pierwszych programów szkoleniowych ma święcący wówczas tryumfy w Subaru Imprezie WRC Krzysztof Hołowczyc.

Początkowo zajęcia miały ograniczać się wyłącznie do kursów dla właścicieli samochodów Subaru. Szybko okazało się jednak, że powstała w ten sposób pierwsza w Polsce, markowa szkoła doskonalenia techniki jazdy, która systematycznie zdobywała popularność. Zainteresowanie wśród kierowców chcących poszerzać swoją wiedzę i umiejętności było tak duże, że bardzo szybko powstawały kolejne programy zajęć, a wraz z nimi idea realizacji imprez motoryzacyjnych, która ze względu na szczególny charakter została wydzielona do odrębnego działu firmy (obecnie Driving Experience).

Na rynku szkoleń SJS zapoczątkowała realizację zajęć dla osób indywidualnych, firm i flot samochodowych. Rosnące z roku na rok zapotrzebowanie i przywiązywanie bacznej uwagi do jakości kursów sprawiły, że w 2008 roku Szkoła Jazdy Subaru doszła do poziomu ok. 250 realizowanych rocznie szkoleń i imprez szkoleniowych.

Przez lata działalności Szkoła Jazdy Subaru, stała się pewnego rodzaju benchmarkiem dla innych powstających później, zwłaszcza markowych akademii. Stało się tak ze względu na jakość i profesjonalizm, które od zawsze były wyznacznikiem szkoleń realizowanych w SJS. Podkreślić należy również, że sukces Szkoły nie byłby możliwy bez wykwalifikowanej kadry instruktorskiej. To właśnie dzięki instruktorom, którzy z pasją wykonują swoją pracę możliwe jest przekazywanie wiedzy oraz umiejętności, ale trzeba również zaznaczyć tutaj istotny wpływ wewnętrznego programu stałego rozwoju instruktorów SJS. Nie chodzi tutaj wyłącznie o umiejętności prowadzenia samochodu, czy wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. System szkoleń z cyklu „Train the trainer” opiera się m.in. na zasadach klasycznego coaching’u, kursach z psychologiem oraz elementach pedagogiki.

Dzisiaj Szkoła Jazdy Subaru to marka znana i szanowana na polskim rynku, czego potwierdzeniem jest przyznanie wyróżnienia w kategorii „Bezpieczeństwo” w plebiscycie Fleet Awards 2013. Jesteśmy wysoce wyspecjalizowaną organizacją, często angażującą się w różnego rodzaju przedsięwzięcia non-profit dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Pozostając w szerszej grupie kapitałowej zapewniamy klientom bardzo szeroki wachlarz propozycji i oferujemy produkty dla każdego. Wychodzimy do klientów indywidualnych chcących podnieść swoje umiejętności, prowadzimy klasyczne szkolenia flotowe, a ponadto szkolimy osoby aspirująca do zdobywania tytułów mistrzowskich.

Na długiej liście zawodników związanych z SJS są wielokrotny Mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz, Mistrza Polski 2014 - Wojtek Chuchała, jeden z najszybszych polskich kierowców serii wyścigowych Mateusza Lisowskiego oraz wiele innych sław sportów samochodowych. Szkolenia sportowe to jednak produkt niszowy zdecydowanie ustępujący pola głównej działalności SJS - szkoleniom doskonalącym technikę bezpiecznej jazdy dla flot oraz osób indywidualnych.

Newsletter
Aby otrzymywać od nas najnowsze informacje
zapisz się do bezpłatnego newslettera.