▷ O naszej akademii bezpiecznej jazdy - Szkoła Jazdy Subaru

O nas

Motoryzacja od zawsze była naszą wielką pasją, a jej konsekwencją było zainteresowanie techniką prowadzenia samochodu. Potrzebowaliśmy czasu, aby zgłębić fachową wiedzę oraz milionów kilometrów, by zdobyć doświadczenie. Posiadając fundament w postaci rzetelnych kwalifikacji postanowiliśmy dzielić się z kierowcami naszą wiedzą.

Początki...

W 1995 roku założyliśmy Szkołę Doskonalenia Techniki Jazdy (SDTJ), będącą wspólną inicjatywą Agencji Motoryzacyjnej Auto Art i Automobilklubu Krakowskiego. Pierwotnie prowadziliśmy działalność szkoleniową dedykowaną samochodom osobowym, rozszerzoną z czasem o samochody dostawcze i ciężarowe. Z uwagi na fakt, że nasze kursy na polskim rynku były wówczas nowością ze szkoleń korzystały głównie zagraniczne firmy i instytucje, dla których podnoszenie kwalifikacji pracowników w zakresie doskonalenia techniki jazdy to norma. Współpraca z takimi firmami jak BP Poland czy Procter & Gamble stała się dla nas bodźcem do dalszego rozwoju.

Od amatora, aż po mistrza

W 2000 roku, w wyniku wspólnej inicjatywy Prezesa Subaru Import Polska Witolda Rogalskiego oraz prowadzącego od lat szkolenia z techniki jazdy Wacława Kosteckiego, powstała Szkoła Jazdy Subaru. Istotny wkład w opracowanie pierwszych programów szkoleniowych miał święcący wówczas tryumfy w Subaru Imprezie WRC Krzysztof Hołowczyc.

Początkowo zajęcia ograniczały się wyłącznie do kursów dla właścicieli samochodów Subaru. Okazało się jednak, że powstała w ten sposób pierwsza w Polsce markowa szkoła doskonalenia techniki jazdy, która systematycznie zdobywała popularność. Zainteresowanie wśród kierowców chcących poszerzać swoją wiedzę i umiejętności było tak duże, że szybko pojawiły się kolejne programy zajęć, a wraz z nimi idea realizacji imprez motoryzacyjnych, dla których wyodrębniliśmy osobny dział (obecnie Driving Experience).

SJS zapoczątkowała realizację szkoleń dla osób indywidualnych, firm i flot samochodowych. Rosnące z roku na rok zapotrzebowanie sprawiło, że w 2008 roku doszliśmy do poziomu ok. 250 realizowanych rocznie szkoleń i imprez.

Przez lata działalności Szkoła Jazdy Subaru stała się benchmarkiem dla innych, powstających później, markowych akademii. Od zawsze wyznacznikiem naszych szkoleń były jakość i profesjonalizm. Sukces nie byłby możliwy bez wykwalifikowanej kadry instruktorskiej. To właśnie dzięki instruktorom, którzy z pasją wykonują swoją pracę możliwe jest efektywne przekazywanie wiedzy oraz umiejętności. Wewnętrzny program stałego rozwoju instruktorów „train the trainer”, opierający się na zasadach klasycznego coaching’u, kursach z psychologiem i elementach pedagogiki, to dodatkowy atut podnoszący naszą jakość.

Dziś Szkoła Jazdy Subaru to marka znana i szanowana na polskim rynku, czego potwierdzeniem jest przyznanie wyróżnienia w kategorii „Bezpieczeństwo” w plebiscycie Fleet Awards 2013. Jesteśmy wysoce wyspecjalizowaną organizacją, często angażującą się w różnego rodzaju przedsięwzięcia non-profit dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Zapewniamy bardzo szeroki wachlarz propozycji, wychodzimy do klientów indywidualnych chcących podnieść swoje umiejętności, prowadzimy klasyczne szkolenia flotowe, a ponadto szkolimy osoby aspirujące do zdobywania tytułów mistrzowskich.

Na długiej liście zawodników związanych z SJS są wielokrotny Mistrz Polski - Kajetan Kajetanowicz, Mistrz Polski 2014 - Wojtek Chuchała, jeden z najszybszych polskich kierowców serii wyścigowych - Mateusz Lisowski oraz wiele innych sław. Szkolenia sportowe to jednak produkt niszowy zdecydowanie ustępujący pola głównej działalności SJS - szkoleniom doskonalącym technikę jazdy dla flot oraz osób indywidualnych.

Newsletter
Aby otrzymywać od nas najnowsze informacje
zapisz się do bezpłatnego newslettera.