Po raz piąty na Torze Kielce spotkali się pasjonaci dwóch marek samochodów, które przeszły do historii jako odwieczni, wzbudzający ogromne, sportowe emocje rywale z rajdowych tras: Subaru Impreza i Mitsubishi Lancer Evo. Właśnie te dwa – tak zbliżone do siebie a zarazem różniące się jak ogień i woda – modele były głównymi bohaterami imprezy zorganizowanej przez Szkołę Jazdy Subaru, przy wsparciu takich partnerów jak Subaru Polska, Mitsubishi Polska, TVN Turbo, Interia czy 4turbo.

Gościem specjalnym V edycji Wielkiego Starcia był guru wielu pokoleń rajdowych, legendarny pilot, honorowy instruktor SJS a zarazem – co z dumą podkreśla – skromny ogrodnik ze Skierniewic, Maciej Wisławski. Zapytany wprost o faworyta imprezy, wzbraniał się przed werdyktem, typując na zwycięzcę tego, kto będzie w finale w najlepszej relacji kierowca – samochód – droga.

Pojedynek tych gigantów od zawsze jest fascynującym widowiskiem i cieszy się wielkim zainteresowaniem ze względu na spektakularne efekty i legendę, jakiej są udziałem. Dlatego w V edycji Wielkiego Starcia wzięło udział wielu posiadaczy Imprezy i Lancerów. 13 marca mogliśmy oglądać ponad trzydzieści samochodów, które cieszyły oko i zachwycały swoimi właściwościami. Ryk silników przeszywał powietrze a prędkość, z jaką mknęły po torze przyprawiał o szybsze bicie serca. Bez wątpienia to była emocjonująca impreza i wielkie motoryzacyjne święto. Ze względu na pandemiczną sytuację V edycja Wielkiego Starcia nie mogła zgromadzić – jak w poprzednich latach – licznej publiczności, jednak organizator zadbał o tych, którzy nie mogli pojawić się osobiście. Zainteresowani mogli śledzić relację ze Starcia za pośrednictwem transmisji live w mediach społecznościowych.