▷ V edycja Wielkiego Starcia już za nami! -
V edycja Wielkiego Starcia już za nami!

V edycja Wielkiego Starcia już za nami!

2021-03-24

O V edycji WIELKIEGO STARCIA, wydarzenia, które parę lat temu wymyśliliśmy, mówiło się na długo przed finałem imprezy, który odbył się 13 marca na torze wyścigowym w Miedzianej Górze i skupił na sobie sporą uwagę mediów.

Po raz piąty na Torze Kielce spotkali się pasjonaci dwóch marek samochodów, które przeszły do historii jako odwieczni, wzbudzający ogromne, sportowe emocje rywale z rajdowych tras: Subaru Impreza i Mitsubishi Lancer Evo. Właśnie te dwa – tak zbliżone do siebie a zarazem różniące się jak ogień i woda – modele były głównymi bohaterami imprezy zorganizowanej przez Szkołę Jazdy Subaru, przy wsparciu takich partnerów jak Subaru Polska, Mitsubishi Polska, TVN Turbo, Interia czy 4turbo.

Gościem specjalnym V edycji Wielkiego Starcia był guru wielu pokoleń rajdowych, legendarny pilot, honorowy instruktor SJS a zarazem – co z dumą podkreśla – skromny ogrodnik ze Skierniewic, Maciej Wisławski. Zapytany wprost o faworyta imprezy, wzbraniał się przed werdyktem, typując na zwycięzcę tego, kto będzie w finale w najlepszej relacji kierowca – samochód – droga.

Pojedynek tych gigantów od zawsze jest fascynującym widowiskiem i cieszy się wielkim zainteresowaniem ze względu na spektakularne efekty i legendę, jakiej są udziałem. Dlatego w V edycji Wielkiego Starcia wzięło udział wielu posiadaczy Imprezy i Lancerów. 13 marca mogliśmy oglądać ponad trzydzieści samochodów, które cieszyły oko i zachwycały swoimi właściwościami. Ryk silników przeszywał powietrze a prędkość, z jaką mknęły po torze przyprawiał o szybsze bicie serca. Bez wątpienia to była emocjonująca impreza i wielkie motoryzacyjne święto. Ze względu na pandemiczną sytuację V edycja Wielkiego Starcia nie mogła zgromadzić – jak w poprzednich latach – licznej publiczności, jednak organizator zadbał o tych, którzy nie mogli pojawić się osobiście. Zainteresowani mogli śledzić relację ze Starcia za pośrednictwem transmisji live w mediach społecznościowych.

Mimo ogromnych emocji i zaciętej walki o zwycięstwo, uczestnicy Wielkiego Starcia mieli się przede wszystkim dobrze bawić i czerpać z imprezy jak najwięcej korzyści w postaci doskonalenia techniki jazdy. Ten cel z pewnością został osiągnięty. Jak podkreślali zawodnicy biorący udział w Wielkim Starciu, atmosfera, z jaką spotkali się na Torze Kielce była bardzo inspirująca: przepełniona pozytywnymi emocjami i mocno integrująca zespoły i zawodników.

Osoby, które przyjechały na tor stworzyły genialną atmosferę co szczególnie podkreślam, gdyż mogłoby się wydawać, że zarówno posiadacze Subaru, jak i Mitsubishi będą nastawieni przeciw sobie. To właśnie jest siłą Wielkiego Starcia – fantastyczny klimat motorsportu okraszony legendarnymi samochodami. Co więcej, ciężko było znaleźć takie same dwa modele, ponieważ często auta poddawane są modyfikacjom przez swoich właścicieli. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu imprezy. Jedyne, czego mi zabrakło to lekkie opady deszczu, który wyrównałby szanse kierowców w odrobinę słabszych samochodach. Wówczas na pierwsze miejsce wysunęłaby się technika jazdy a ona nas szczególnie – jako SJS – interesuje. Myślę jednak, że nic straconego, ponieważ planujemy już 20 listopada zorganizować edycję zimową i może wówczas będzie śnieg, który dodatkowo podkręci klimat imprezy – powiedział Irek Dancewicz, pomysłodawca wydarzenia i instruktor SJS.

Po kilku godzinach intensywnej jazdy poznaliśmy najlepszych zawodników. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył kierowca Mitsubishi Lancera EVO IX, Waldemar Kluza, tuż za nim na podium uplasował się Daniel Stawiarski, również kierowca EVO IX, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale Marcinowi Markowiczowi, właścicielowi najszybszego Subaru. Drużynowo Wielkie Starcie wygrała drużyna Subaru przewagą zaledwie 56 sekund nad ekipą Mitsubishi.

Czy z podobnym scenariuszem będziemy mieć do czynienia 20 listopada? Dowiemy się tego za kilka miesięcy:)

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Newsletter
Aby otrzymywać od nas najnowsze informacje
zapisz się do bezpłatnego newslettera.