Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów
w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych.
Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty motoryzacyjne

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć!?!

Zobacz więcej
 

II Wielkie Starcie IMPREZA vs LANCER

2015-04-18

W dniu 18 kwietnia, na Torze Wyścigowym „Kielce” odbyła się druga edycja „Wielkiego starcia” – rywalizacji posiadaczy i użytkowników najmocniejszych modeli Subaru Impreza oraz Mitsubishi Lancer. Na fali zeszłorocznego sukcesu i pozytywnego przyjęcia, spotkanie to miało charakter współzawodnictwa pasjonatów legendarnych modeli samochodów. Po zeszłorocznym zwycięstwie drużyny Mitsubishi, ekipa Subaru przygotowywała się do rewanżu. Po zaciętej rywalizacji w skrajnie różnych warunkach atmosferycznych minimalnie, w tym roku zwyciężyło Subaru ustalając stan rywalizacji na 1:1. W klasyfikacji indywidualnej, po puchar przechodni sięgną ubiegłoroczny zwycięzca „Wielkiego starcia” Sebastian Kwiecień, dosiadający Subaru Imprezy.

 

Idea eventu

Idea „Wielkiego starcia” zrodziła się rok temu, na fali odwiecznej rywalizacji pomiędzy fanami Subaru oraz Mitsubishi. Nie od dziś pytanie, który z samochodów jest lepszy, elektryzuje entuzjastów motoryzacji. Stąd pomysł na rozstrzygnięcie sporu w bezpośredniej rywalizacji miłośników zarówno Imprez jak i Lancer’ówEvolution. Spotkanie to, utrzymane w duchu współzawodnictwa amatorów, fair-play oraz motoryzacyjnej uczty dla każdego, po raz drugi już znalazło się w kalendarzu imprez Szkoły Jazdy Subaru.

 

Ireneusz Dancewicz, Szkoła Jazdy Subaru:”W prowadzonych przez nas treningach z techniki jazdy, często obserwowaliśmy jak przedstawiciele zarówno jednej jak i drugiej strony sami wymieniali się między sobą spostrzeżeniami na temat poszczególnych samochodów. Argumentów mówiących o wyższości danego modelu nie było zawsze końca.Stąd pomysł! „Wielkie starcie” to także chęć zintegrowania obydwu grup. Rzuciliśmy rękawicę środowiskom fanów Subaru i Mitsubishi, a skala zainteresowania, przerosła nasze oczekiwanie.”

 

Wyniki rywalizacji

W najważniejszej klasyfikacji dnia, rywalizacji drużynowej zwyciężyli kierowcy broniący barw Subaru (łączny czas najlepszej piątki to 57 min 58 sek.) pokonując swoich kolegów z Mitsubishi (58 min 32 sek).

 

W rywalizacji indywidualnej prowadzone były dwie klasyfikacje: Stock (opony z homologacją drogową) oraz Outlaw (opony wyczynowe). W pierwszej z nich zwyciężył Sebastian Kwiecień (Subaru) przed kierowcami Mitsubishi Lancerów Dariuszem Banasikiem oraz Grzegorzem Olchawskim.

Najlepszym wynikiem końcowym wśród kierowców jadących na oponach seryjnych popisał się Paweł Gil, wyprzedzając Sławomira Poczyńskiego oraz Błażeja Dacko. Wszyscy dosiadający Subaru Imprez.

 

{phocagallery view=category|categoryid=142}