Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów
w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych.
Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty motoryzacyjne

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć!?!

Zobacz więcej
 

Akcja "Po jednym"

2008-07-24

Kolejne wspólne działania Radomskiej Policji oraz SJS. W środę 23 lipca przed radomskim Carrefourem można było spróbować swych sił jadąc jedynym na świecie symulatorem Toyoty ukazującym niebezpieczeństwa jazdy pod wpływem alkoholu oraz zasięgnąć motoryzacyjnych porad od mistrza w rajdach samochodowych. Sprowadzenie symulatora do Radomia to wspólna inicjatywa Fundacji Krzysztofa Hołowczyca – patrona SJS – "Krzyś – trzeźwy i życzliwy kierowca", Instytutu Transportu Samochodowego, Polskiego Przemysłu Spirytusowego, TOP-25 oraz Sekcji Ruchu Drogowego KMP Radom.

Chętnych do wypróbowania swoich możliwości nie brakowało. Już dwie godziny przed rozpoczęciem akcji ustawiła się kolejka do symulatora. Miny ochotników po wyjściu z próby mówiły same za siebie – jazda "po jednym" wcale nie jest tak bezpieczna jak im się wydawało. Jest to doskonały sposób, aby zaprezentować konsekwencje wynikające z prowadzenia po alkoholu, przede wszystkim młodym ludziom. Symulator demonstruje jak istotna jest koncentracja podczas jazdy. Dzięki niemu użytkownik może poznać swoje możliwości i ograniczenia, zobaczyć, jakie błędy popełnia. Po próbie instruktor SJS dodatkowo analizował i przedstawiał potknięcia popełnione przez kierowcę.

Celem akcji, której inicjatorem była m.in. Szkoła Jazdy Subaru było promowanie wśród młodych kierowców zwyczaju, iż podczas każdej zabawy z alkoholem, zawsze jedna osoba powinna zachować trzeźwość, aby móc później bezpiecznie odwieźć pozostałych do domu.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również „kącik porad” w zakresie bezpiecznej jazdy samochodem, których udzielał Kajetan Kajetanowicz zajmujący obecnie drugie miejsce w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, na co dzień instruktor Szkoły Jazdy Subaru, a w opinii fachowców najbardziej obecnie perspektywiczny zawodnik rajdowy w kraju. Swoim doświadczeniem i wiedzą z licznie zgromadzonymi uczestnikami dzielił się także Wacław Kostecki – instruktor doskonalenia techniki jazdy kierowców samochodów i motocykli oraz właściciel SJS.

Podczas imprezy wszyscy chętni mogli także sprawdzić ilość posiadanych punktów karnych oraz otrzymać płyty CD z video kursem bezpiecznej jazdy samochodami.

W tym miejscu warto podkreślić że jest to kolejna nietypowa akcja, którą realizujemy wspólnie z radomską „drogówką” mająca na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach. Wielkie brawa dla Policji, która już od kilku lat bardzo aktywnie stara się zmienić smutne statystyki wypadków, zapraszając do swoich działań znanych sportowców i aktorów. Niekonwencjonalna forma namawiania kierowców do zachowania rozsądku za kierownicą jest z pewnością bardzo zauważalna i przynosi spodziewany efekt, a dodatkowo maluje obraz przyjemnej twarzy stróżów prawa. Przed kilkunastoma dniami apteczki samochodowe rozdawali kierowcom aktorzy Tomasz Karolak i Piotr Adamczyk. W kwietniu zorganizowano działania „Bezpieczna szkoła przy drodze”. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów, których codzienna trasa do szkoły przebiega w pobliżu ruchliwych dróg przelotowych. We wspólne patrole z „drogówką” wyjeżdżali już aktor Marcin Dorociński, który rozdawał kierowcom alkomaty, Jerzy Dudek, który wręczał przejeżdżającym przez Radom kamizelki odblaskowe i apteczki samochodowe, aktorzy z serialu „Kryminalni” oraz znani kierowcy rajdowi - Krzysztof Hołowczyc i Leszek Kuzaj. „Bezpieczne powroty do szkoły” promowała Martyna Wojciechowska, nie wspominając już o wielu wspólnych działaniach ze Szkołą Jazdy Subaru.

W pierwszej połowie 2008r. radomscy policjanci zatrzymali 689 nietrzeźwych kierowców. W tym samym czasie doszło do 295 wypadków, w których zginęło 23 osoby, a rannych zostało 347 osób.

{phocagallery view=category|categoryid=40}