Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów
w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych.
Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty motoryzacyjne

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć!?!

Zobacz więcej
 

2,5-litrowa grupa!

2006-12-07

W dniach 1-3 grudnia na Torze „Kielce” odbyło się kolejne szkolenie dla właścicieli najmocniejszych modeli Subaru. Tym razem w kursie wzięło udział dziewięciu uczestników, dziewięć najnowszych legend – Subaru Imprez. Po raz pierwszy w historii w szkoleniu wzięły udział jedynie auta z 2,5-litrowymi jednostkami napędowymi.

Już przygotowując listę kierowców na szkolenie wiedzieliśmy, że będzie to szkolenie niezwykłe. Wiedzieliśmy, że tym razem na torze pojawią się dwie tegorocznie nowości Subaru. Pierwszą z nich stanowiły wspomniane Imprezy z nowym, 2,5-litrowym turbodoładowanym silnikiem. O ile model ten to standardowa wersja, która jedynie zadebiutowała w tym roku, o tyle druga nowość to prawdziwy rodzynek. Subaru Impreza STi w limitowanej wersji SPRT („Subaru Poland Rally Team”), bo o niej tu mowa zadebiutowała na rynku dosłownie kilka miesięcy temu, aby upamiętnić wielki sukces zespołu Subaru w Mistrzostwach Polski.

Pierwszego dnia w hotelu, tuż po szkoleniu teoretycznym oraz kursie pomocy przedmedycznej cały zespół „imprezowiczów” przeniósł się do kręgielni gdzie w atmosferze pełnego luzu mógł wspólnie z gościem specjalnym – popularnym „Wiślakiem”– przygotować się psychicznie przed ciężkim dniem na torze. Atmosfera rywalizacji i sportu udzieliła się wszystkim sprawiając, że niemal jednomyślnie ustalona została godzina spotkania na torze: „tuż po meczu Polska-Bułgaria!” (półfinałowe spotkanie w trwających wówczas Mistrzostwach Świata siatkarzy). Nawet nieprzyjemny grudniowy poranek nie zniechęcił nikogo, a po sukcesie naszej reprezentacji nastroje uczestników szkolenia były wręcz wyśmienite. W pełnej gotowości stawili się oni na pokrytym grubą warstwą szronu Torze „Kielce” rozpoczynając swoją przygodę z doskonaleniem techniki jazdy. Zmarznięte ręce dosyć szybko rozgrzały pierwsze promienie zimowego słońca oraz slalomy ukazując jak trudną jest sztuka poprawnego prowadzenia samochodu. Wraz z poprawiającymi się warunkami na torze rosła również świadomość bezpieczeństwa w ruchu drogowym naszych uczestników. Niemal osiem godzin ciężkiej pracy i koncentracji przyniosło swoje efekty. Pod koniec dnia obok samego zmęczenia widzieliśmy uśmiech zadowolenia każdego z uczestników. Zwłaszcza kończące spotkanie jazdy na czas po „małej pętli toru” z prawdziwie rajdowymi emocjami sprawiły, że dla wielu spotkanie to na długo pozostanie w pamięci. Nie codziennie ma się bowiem okazję walczyć o ułamki sekund w tak wyrównanej stawce jadąc pod dyktando samego Maćka Wisławskiego – Patrona SJS.

W trakcie tego spotkania warto odnotować jeszcze debiut załogi Kajtek i Ola Kajetanowiczowie w roli instruktorów na szkoleniu dla właścicieli Subaru Imprez. W naturalny sposób wspaniale wpisali się w klimat całego kursu.

{phocagallery view=category|categoryid=61}