Godziny otwarcia Poniedziałek-Piątek 9:00-16:00
ZALOGUJ SIĘ
Czy lepiej szkolić się samochodem szkoły czy też własnym?

Czy lepiej szkolić się samochodem szkoły czy też własnym?

2015-12-08

To jedno z najczęściej zadawanych nam pytań przy ustalaniu szczegółów kursu. Czy warto przyjechać własnym autem? Zdecydowanie TAK!
Wszystkie największe i najbardziej doświadczone europejskie szkoły doskonalenia techniki jazdy przyjęły właśnie ten schemat. U podstaw takiego podejścia leży założenie, iż samochody w obrębie tej samej marki czy nawet modelu różnią się od siebie. Bezpieczna prowadzenie auta jest jak układanka składająca się z wielu idealnie dopasowanych elementów. Musimy je poznać abyśmy mogli swobodnie, a przede wszystkim bezpiecznie poruszać się po drogach. Każdy samochód inaczej się prowadzi na co wpływ mają m.in. rodzaj napędu, rozmiary i waga pojazdu, rodzaj opon, zastosowane systemy bezpieczeństwa (hamulce, ABS, kontrola trakcji, wspomaganie hamowania), układ kierowniczy i wiele innych. Wszystko to wymaga więc od kierowcy nieco innych reakcji, a przez to sprawia, że dobre poznanie naszego samochodu – jego zachowania w trudnych warunkach – staje się kluczem do bezpiecznej jazdy. Z jednej strony nie tracimy czasu na „uczenie się” innego auta, a z drugiej ćwiczymy odpowiednie reakcje dla auta jakim poruszamy się na co dzień. Wypracowane poprzez lata i przyjęte przez SJS najwyższe standardy i procedury, oraz doświadczona kadra instruktorów pozwalają nam zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa zarówno uczestników jak i ich samochodów. Pamiętajmy, że celem naszych kursów nie jest nauka agresywnej lecz defensywnej techniki jazdy, a samochody w trakcie kursu nie ulegają wyższemu niż w normalnej jeździe zużyciu.

Co daje szkolenie się samochodem którym jeździmy na co dzień:

  • dobrze go znamy i nie tracimy czasu na „uczenie się nowych rozwiązań”,
  • ćwiczymy i uczymy się wykorzystywać możliwości jakie posiada nasz samochód,
  • poznajemy w całkowicie bezpiecznych warunkach granicę naszego auta, której nie powinniśmy przekraczać w ruchu ulicznym
  • poznajemy zachowanie się naszego samochodu w trudnych lecz bezpiecznych sytuacjach
  • niższe koszty szkolenia

GRUPA SJS S.A REALIZUJE PROJEKTY:

SJS szkolenia
Driving Experience
Driving Academy
Prezenty
Newsletter
Aby otrzymywać od nas najnowsze informacje
zapisz się do bezpłatnego newslettera.